Ediția: Luni 20 Mai 2024. Nr. 6628

• Au fost competiții de enduro cross, la Gheorghieni – Arad și viteză, la Adâncata-Urziceni

Sportivii secției de motociclism a ACS Odobești se remarcă la fiecare cursă la care participă. În week-end-ul trecut, la circuitul de viteză de la Adâncata- Urziceni, la Cupa moto RC 600 rookies, Florin Marius s-a clasat pe locul al doilea iar Iulian Trifan a încheiat pe locul 11 la Cupa Moto RC 1000 stock.

La Gheorghieni, în județul Arad, Alexandru Tudor s-a clasat al patrulea la Campionatul Național Enduro Cross, Categoria Ouad.

Conducerea secției pregătește manifestarea motociclistică de anvergură de la sfărșitul lunii octombrie când la Odobești va avea etapa națională de enduro cross agrementată cu expoziție ATV, moto, auto off road și o plimbare ,,Caravana Viilor pentru pasionații ATV, Quad, moto, cu vizite la Cramele din oraș.