Ediția: Sâmbătă 27 aprilie 2024 Nr. 6613

Tinerii atleți de la Clubul Elevilor Sportivi Adjud au concurat la sfârșitul săptămânii trecute la București, la etapa finală a Campionatului Național al juniorilor 2, 3 și al copiilor 1 și 2. La aruncarea suliței, Andreea Petrea s-a clasat a treia și a primit medalia de bronz la junioare 3. Alessia Surugiu s-a clasat a patra la aruncarea suliței copile 2, Beatris Munteanu a fost a cincea la aruncarea suliței junioare 2, Miruna Lungu a terminat concursul pe locul 6 la aruncarea suliței junioare 2, Marius Puțanu a terminat competiția pe  locul 4 la aruncarea suliței copii 2 iar Andrei Puțanu, s-a clasat pe locul 9 la aruncarea suliței juniori 3. Toți acești sportivi sunt elevii profesoarei Camelia Petrea. De la același club, dar pregătiți de profesorul Sorin Crăciun, au concurat Carina Paruba, clasată pe locul 4 la disc junioare 3, Narcis Neacșu, pe locul 6 la disc juniori 3 și Daria Goldan, la aruncarea suliței.