Ediția: Luni 27 Mai 2024. Nr. 6634

• Ceahlăul Piatra Neamț – CSM Focșani 2007 3-0 (2-0)

Formația CSM Focșani 2007: Preda – Negoiță, Panaite, Bratu, Arlond – Ofori, Săpunaru, Mazilu, Zaharia – Oprea, Dascălu. Au mai jucat: Lazăr – Stoica, Dănilă, Paizan, Abeaboeru, Ababei, Riza.

Antrenori, Cosmin Popescu și Adrian Toma

CSM Focșani 2007 a jucat miercuri, 22 februarie, în deplasare, la Piatra Neamț, partida amicală cu Ceahlăul, formația de pe locul 4 în Seria I a Ligii a III-a, posibilă adversară în barajul pentru promovare în Liga a II-a. Jucătorii antrenați de reputatul Cristian Pustai au dominat și s-au impus cu 3-0, după 2-0 la pauză, prin golurile lui Ciobanu – 1 și Anton. Formația oaspete a fost lipsită de câțiva jucători care ar putea fi titulari în meciurile de campionat – Munteanu, Antic, Pasăre. Între jucătorii intrați în repriza a doua a fost și Riza, fotbalist care s-a mai aflat cu câțiva ani în urmă în lotul CSM 2007. După doar două meciuri a plecat de la Focșani și a evoluat pentru formații din Liga Națională. Sâmbătă, 25 februarie, de la ora 12:00, CSM 2007 va avea prima partidă de pregătire de pe teren propriu, cu CS Blejoi.