Ediția: Sâmbătă 27 aprilie 2024 Nr. 6613

Campionatul Național de Brazilian Jiu Jitsu Gi și No Gi de la Tecuci, din 27 noiembrie 2021, organizat de Federația Română de Arte Marțiale, a avut la start și cinci sportivi de la Asociația Sportivă Academia Marinus Focșani Jiu Jitsu. Trei dintre aceștia au obținut medalii: Denisa Maria Feraru s-a clasat a doua și a primit medalia de argint, iar Raluca Nistoroiu și Alexandru Anghel, clasați pe locurile 3 la categoriile lor, au primit medaliile de bronz. Ceilalți doi concurenți de la clubul focșănean au fost Gabriel Stoian și Costel Picos. Antrenorul Marian Dobrică, managerul Academiei mi-a declarat după concurs: ”Gabriel Stoian și Costel Picos nu au luat podiumul, dar au avut lupte excepționale. A fost o competiție foarte tare deoarece toți sportivii au fost foarte bine pregătiți. Cu siguranță că rezultatele noastre sunt foarte bune având în vedere nivelul valoric foarte ridicat al participanților!”.