Ediția: Vineri 3 Mai 2024. Nr. 6617

Finala Campionatului Național de judo U 13 și  U 15 care a avut loc la Arad în zilele de 20 și 21 aprilie a adus un nou succes pentru sportivii de la LPS Focșani pregătiți de profesorii Stănică Grosu, Marinel Palade și Răzvan Lazăr.

La U 13, Robert Cazacu a primit medalia de aur pentru titlul de campion al României la 55 kg., Mădălin Nania s-a clasat al doilea și a fost medaliat cu argint la 30 kg., iar Mario Grigore a obținut medalia de bronz pentru locul al treilea la 26 kg.

La U 15, Aurel Dobre, la 50 kg., și Gabriela Jianu, la 40 kg., au terminat competiția pe locul 5.

Performanțele sportivilor săi au clasat Liceul cu Program Sportiv Focșani pe primul loc între cele 32 echipe participante.