Handbal, Liga Națională – Victorie limpede, după un joc bun!

CSM Focșani 2007 – CSU din Suceava 26-19 (10-7)

Formația CSM 2007: Marocico, Cloșcă, Rusu – Marjanovic – 6, Cozorici – 1, Țuțu – 3, Popovici, Ragea, Gramatic, Marijanac – 1, Pătru – 3, Rață – 2, Hrimiuc – 4, Eros, Mănescu – 2, Miroiu – 4.

CSU din Suceava: Tofănel – 1, Mihalcea, Furak – 1,Grogoraș, Sadovyi, Makaria, Fodorean – Nalbantoglu – 2, Kobzii – 4, Loic – 1, Olaru, Oancea – 3, Căman, Cîmpan, Manjic, Balasz – 5, Dascălu – 2.

În prima zi a celui de-al doilea turneu al campionatului Ligii Naționale de handbal masculin de la Sfântu Gheorghe, CSM Focșani 2007 a întâlnit nou promovata CSU din Suceava, formație care, în prima etapă reușise un surprinzător egal în fața Stelei. Preveniți de acel rezutat, focșănenii au luat foarte în serios meciul din primele minute, și-au ținut adversarii la distanță de 2-4 goluri și după prima  repriză conduceau cu 10-7. În partea a doua a întâlnirii, CSM 2007 a forțat distanțarea care să-i ofere un final de partidă fără griji, și-a mărit constant avantajul, care la sunetul de final al sirenei era de 7 goluri: 26-19. Victorie limpede, la capătul unui joc bun.