Ediția: Marți 21 Mai 2024. Nr. 6629
Ediția: Marți 21 Mai 2024. Nr. 6629

Radu Beteringhe, primar pentru comuna Nereju: „Împreună vreau să deschidem drumul către progres”

Unul dintre cei mai tineri candidați din echipa PSD Vrancea este Radu Beteringhe. Este convins că motivul pentru care a rămas acasă, la Nereju, și de a se ocupa de afacerea de familie, a fost un semn că este nevoie de implicarea sa și a echipei de viitori consilieri locali ai PSD pentru comuna natală. „A sosit momentul să punem capăt stagnării! Comuna noastră are un potențial enorm, iar alături de echipa dedicată a Partidului Social Democrat ne unim eforturile pentru a aduce și aici, acasă, modernizarea și dezvoltarea pe care ne-o dorim cu toții. Administrația PSD a demonstrat că este capabilă să aducă schimbări vizibile în tot județul nostru drag, prin investiții importante în infrastructura rutieră, educație, sănătate și turism. PSD a dovedit că este un partener de încredere care pune pe primul loc nevoile oamenilor, iar împreună suntem gata să creăm un viitor mai bun pentru comunitatea noastră și pentru generațiile ce vor urma. Noi și copiii noștri avem nevoie de un viitor sigur, în care condițiile de trai civilizate sunt o normalitate.  Cu pași siguri, acțiuni concrete și investiții necesare, mă angajez să aduc în comunitatea noastră bunăstarea prin dezvoltare. Cu credință în Dumnezeu și în forța unității noastre, reușim! Pe 9 iunie vă aștept să votați schimbarea, dezvoltarea și modernizarea!”, este mesajul transmis de Radu Beteringhe, candidatul PSD pentru Primăria comunei Nereju.

La depunerea candidaturilor, Nicușor Halici, președintele PSD Vrancea, a apreciat că succesul este aproape pentru echipa condusă de Radu Beteringhe și că Nereju are astfel șansa de a reveni pe locul binemeritat.

Obiective pentru mandatul 2024 – 2028

1. Asfaltarea unui număr cât mai mare de străzi;

2. Finalizarea aducțiunii cu apă în comuna Nereju și racordarea fiecărei gospodării;

3. Elaborarea și implementarea unui plan pentru dezvoltare turistică a comunei Nereju:

  • realizarea de obiective turistice
  • trasee pentru ATV-uri
  • oferirea de teren cu titlu gratuit pentru construirea unor pensiuni sau puncte gastronomice

4. Implementarea unor măsuri pentru revitalizarea industriei lemnului:

  • crearea unei zone pentru relocarea gaterelor aflate la depărtare de centrul localității
  • participarea activă a primăriei la crearea unei asociații locale a lemnului, în scopul realizării de contracte avantajoase pentru operatorii economici
  • atragerea de fonduri europene pentru industria lemnului

5. Plan pentru educarea comunității:

  • oferirea de burse copiilor din medii defavorizate (plată integrală a studiilor și acoperirea necesităților pentru finalizarea studiilor)
  • încurajarea tuturor cetățenilor să obțină calificări
  • sprijinirea activă a tuturor copiilor din toate mediile

Consilieri locali:

1. George Anton 

2. Floroiu Nicolae

3. Terțiu Nicușor 

4. Dorina Niculescu

5. Adriana Popa

6. Ghiță Chirica

7. Ionică Chichiur

8. Neculai Caba 

9. Romică Cimpoieșu

10. Nicu Axinte

11. Cărbunaru Radu

12.  Mirel Chirica

13.  Bușilă Alin Dănuț

14. Tiberiu Petrescu

15.  Beteringhe Radu

16.  Postolache Danuț

Realizat de SC MEDIA UNO SRL, la comanda PSD Vrancea. Cod mandatar financiar: 21240002

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

You cannot copy content of this page

× Ai o stire interesanta?