Ediția: Duminică 28 aprilie 2024. Nr. 6613

Handbal, Liga Națională – Focșănenii schimbă liderul!

CSM Focșani 2007 – CSM București 23-23 (12-10)

Formația CSM Focșani 2007: Marocico – 1 gol – Ragea, Pătru, Rotaru, Posa, Moisă, Popovici, Hagiu – 1, Miroiu – 4, Țuțu – 4, Hrimiuc – 5, Mocanu – 2, Rață – 2, Eros, Sladic – 4.

Echipa Focșaniului a reușit în această seară de 4 noiembrie un joc senzațional în compania superchipei CSM București, pe care o conducea, în minutul 12,50 cu 8-1! Pe măsura trecerii timpului, forța de joc a oaspeților i-a apropiat pe aceștia la două goluri până la pauză: 12-10. În partea a doua a întâlnirii focșănenii au avut și patru goluri în față, însă în minutul 24,40 bucureștenii au egalat. Oaspeții au preluat conducerea cu 20-19, 22-20, dar finalul le-a aparținut focșănenilor care au înscris prin Țuțu, Mocanu și după 22-23, prin Hrimiuc. Un egal cât o victorie având în vedere valoarea adversarei. Marocico a fost senzațional în poartă, iar în câmp toată echipa a fost senzațională.

În urma egalului din această seară, CSM București a pierdut poziția de lider al clasamentului, iar CSM Focșani 2007 urcă pe locul al treilea!