Ediția: Luni 20 Mai 2024. Nr. 6628

Marian Covaci, omul care a adus victoria pentru Sanorom Boloteşti

Miercuri s-au disputat primele patru jocuri ale etapei a-X-a din cadrul campionatului de minifotbal pentru amatori. În jocul de deschidere al etapei, Dedeman s-a impus cu 5-3 în fața celor de la Altdorf Tehnik. Cu aceste trei puncte, Dedeman a urcat două locuri în clasament și s-a apropiat de locurile care asigură prezența în play-off-ul competiției. Fabrica de imagine a fost la un pas să furnizeze surpriza etapei și chiar a turului de campionat în disputa cu Sanorom Bolotești. După 1-1 la pauză, în startul reprizei a doua, cei de la Fabirca de imagine au avut două situații clare de a marca.
   Marian Covaci, revenit pe teren după o accidentare, a reușit pe final golul victoriei pentru Sanorom. În celelalte doua jocuri, Total Solutions s-a impus după pauză în disputa cu Sordi di Cristo, iar Dr.Gsm&Global Proiect a învins pe Dinamo Tătăranu și a urcat pe treapta a treia a podiumului. Duminică, 20 octombrie sunt programate jocurile etapei a XI-a cu 22 Grade – PromoStore capul de afiș al etapei.
Rezultatele și marcatorii:
Dedeman – Altdorf Tehnik 5-3 (2-1). Au marcat: Ionuț Manu 2g, Ciprian Goia 2g, Ionuț Mănăilă respectiv George Petrișor 2g, Ionel Niță.
Total Solutions – Sordi di Cristo 8-2 (2-0). Au marcat: Petru Stoica 2g, Cezar Bratu 2g, Toma Mistrapău 2g, Valentin Mușat 2g respectiv Claudiu Stancea, Robert Dobre.
Fabrica de imagine – Sanorom Bolotești 2-3 (1-1). Au marcat: Daniel Pintea, Ionel Bărăgan respectiv Marian Covaci 2g, Valentin Ioniță.
Dr.Gsm&Global Proiect – Dinamo Tătăranu 5-2 (3-1). Au marcat: Nicușor Chirică, Cătălin Ciobotaru, Rodinel Stan, Vali Ciobotaru, Daniel Tatu-autogol respectiv Stelian Toader, Claudiu Tănase.
Aseară, după închiderea ediției noastre, s-au disputat partidele: GS Mobile-Sporting Car Media, PromoStore-Jess Caffe, Voința DEEP SERV -Flux Cafe, Teomax – 22 Grade. FC Pantzer a stat.