Ediția: Duminică 28 aprilie 2024. Nr. 6613

Echipa LPS Focşani, bronz la Internaţionalele de la Bacãu

Echipa de judo juniori II a LPS Focșani a cîștigat medalia de bronz la turneul internațional de la Bacãu, desfãșurat la finele spãtãmînii trecute. Medalia de aur a fost cîștigatã de CSS Iași, iar cea de argint a intrat în posesia echipei RCJ Chișinãu. „A fost o competiție foarte puternicã, la care elevii mei și-au fãcut datoria. La finele sãptãmînii trecute, soția mea a nãscut o fetițã, pe care o va chema Rusandra-Maria și vã pot spune cã acest început de an a fost unul excelent atît pe plan familial cît și sportiv. Sper ca, la finele acestei sãptãmîni, sportivii mei sã-mi facã o nouã bucurie și cîți mai mulți dintre ei sã se califice la faza finalã”, ne-a declarat profesorul Stãnicã Grosu: Fete: Categoria 48 KG: Cristina Hanga – locul I. Categoria 52 KG: Alexandra Å¢inicã – locul I și Violeta Tudor – locul III. Categoria 57 KG: Georgiana Dorofte – locul I și Elena Cîrlig – locul III. Categoria 63 KG: Andreea Rotaru – locul I și Cristina Zlotea – locul III. Categoria 70 KG: Simona Amãricãi – locul II. Categoria +70 KG: Mariana Boboc – locul I și Monica Boboc – locul III. Bãieți: Categoria 46 KG: Liviu Stãnilã – Locul I și Alexandru Mihãlcioiu – locul II. Categoria 50 KG: Costel Lucaci – Locul III. Categoria 60 KG: Eugen Vrînceanu – Locul III. Categoria 81 KG: Constantin Riciu – Locul II și Bogdan Badiu – Locul III.