Ediția: Sâmbătă 27 aprilie 2024 Nr. 6613

• CSM Focșani 2007 – CSM Constanța 40-38 (20-21)

CSM Focșani 2007: Vișan, Zaharia, Bouroș – Iorga, Dochioiu – 1,Ciobanu, Popa, Muraru – 9, Golea – 7, Anton, Tertelici, Pavlov – 10, Toboșaru – 6,Apostu, Tînjală, Lazoreac – 7.

CSM Constanța: Chilianu, Matei, Ciocea – Rareș Ștefan – 14, George Ștefan – 11, Acsentie, Murtaza – 6, Vlase – 4, Bărbieru, Ragea – 2, Murat – 1, Pușcașu.

Echipele de tineret ale CSM Focșani 2007 și CSM Constanța s-au întâlnit sâmbătă, 23 martie, de la ora 11:00, în Sala Polivalentă într-o partidă din etapa a 12-a a Campionatului Național de tineret. A fost un joc spectaculos în care au fost înscrise 78 de goluri. Cele două formații au lăsat garda jos în apărare și au mizat pe atac, înscriind alternativ goluri în serii de câte 3-5 goluri! În câștig dintr-o asemenea dispută au ieșit focșănenii care au întors în prima repriză de la 8-16, au ajuns în pauză cu deficit de un gol, 20-21 și au gestionat mai bine meciul în ultimele 5 minute, când au intrat cu egal 36 și au ieșit cu plus două, 40-38.

CSM Focșani 2007 se află înaintea ultimelor două etape ale campionatului pe locul al doilea în Seria B a campionatului, cu 18 puncte, cu unul mai puțin decât HC Buzău 2012. În runda viitoare, CSM Focșani 2007 va întâlni în deplasare, pe Steaua București, la 2 aprilie.