Ediția: Miercuri 8 Mai 2024. Nr. 6618

• Denis Olaru și Dany Palaghia, vicecampioni naționali și medaliați cu argint, Alexandru Butan, locul 3 și medaliat cu bronz

Boxul focșănean confirmă că are școală bună la Focșani. La Piatra Neamț, la Campionatul Național pentru cadeți, care a avut loc în perioada 5 – 11 noiembrie, sportivii de la CS Unirea au obținut trei medalii: două de argint și una, de bronz.

La 49 kg., Denis Olaru și la 75 kg., Dany Palaghia au devenit vicecampioni ai României și au fost medaliați cu argint. La 40 kg., Alexandru Butan s-a clasat pe locul 3 și a primit medalia de bronz.

Denis Olaru a fost campion național la copii în 2021 și a câștigat medalia de bronz la Cupa României la cadeți în 2022.

Sportivii de la CS Unirea sunt pregătiți de antrenorii Vasile Stîngaciu și Nicu Rădulescu.