Ediția: Vineri 17 Mai 2024. Nr. 6626

• LPS Focșani – CSS Târgoviște 39-31 (19-10)

Formația LPS Focșani: Luca Dumbravă, Ricardo Mocanu – 3, Ianis Gheorghe – 2, Andrei Chirilă, Cosmin Olteanu – 1, Denis Tătaru – 2, Ricardo Bălan – 12, Andrei Antonache, Cosmin Gagea – 6, Marius Moraru – 11, Claudiu Zaharia, Sebastian Oltianu – 1, Marius Orzum, Alexandru Lupu – 1, Cătălin Stănescu.

Antrenor, prof. Alin Dumbravă

Juniorii 2 ai Liceului cu Program Sportiv Focșani au obținut prima victorie în actuala ediție a Campionatului Național de Handbal. Duminică, 8 octombrie, în Sala Polivalentă, elevii profesorului Alin Dumbravă au dispus de CSS Târgoviște cu 39-31 (19-10). După o primă repriză în care s-au desprins decisiv, cu un avans de 9 goluri la pauză, în partea a doua a întâlnirii gazdele au avut o evoluție prin care le-au permis oaspeților să echilibreze disputa, dar au menținut o diferență de scor care să le asigure o victorie lejeră.

În etapa viitoare, sâmbătă, 14 octombrie, LPS Focșani va juca în deplasare la CSM Ploiești.