Fotbal, Liga a III-a: CSM Focșani 2007 – Voința Limpeziș 3-1 (0-0)

CSM Focșani 2007: Păduraru (57 Preda) – Acasandrei, Săpunaru (17 Negoiță), Riza – Alex Dumitru ( 57 Ben Levy), Pahonțu (57 Enache), Mazilu, Stroe (57 Tamași) – Ciobanu, Tchassem, Gorovei. Rezerve neutilizate – Bodea, Dănilă, Stoica, Oprea.

Antrenori, Octavian Grigore – principal, Adrian Senin – secund

Voința Limpeziș: Răduță – Lazăr, Charles, Lemnaru, Vișan, Ospino, Frigea, Ayinzasigya, Flon Bratu, Ofori, Dragoș Bratu. Rezerve: Neagu, Ayanga, Argumedo, Togan, Nicolae Dumitru, Avanu, Constantin, Hău.

Antrenor, Virgil Nițoi

În runda a treia a campionatului Ligii a III-a, Seria a 2-a la fotbal, astăzi, de la ora 17:00, pe stadionul Milcovul, s-au întâlnit CSM Focșani 2007 și Voința Limpeziș. Partida s-a încheiat cu scorul de 3-1 prin golurile marcate de Mazilu, în minutul 73, Tchassem, în minutul 83 și Ciobanu, în minutul 90+5 pentru gazde și Ayanga, în minutul 50 pentru oaspeți. Din minutul 52, Voința Limpeziș a evoluat în zece jucători după ce Ofori a fost eliminat după ce a primit al doilea galben.