Ediția: Joi 23 Mai 2024. Nr. 6631

Sportivii de la ACS Odobești au participat în weekend-ul trecut la Etapa a 7-a a Campionatului Național de Enduro-Cross, desfășurată la Câmpulung Muscel. La categoria Quad -A,Tudor Alexandru a ocupat prima poziție a podiumului și se menține în lupta pentru titlul de campion național. La categoria Atv-A, pilotul nostru Răzvan Burlacu, un tânăr cu foarte mult talent, s-a clasat pe primul loc, iar la categoria Drag-Race, a doua etapă din campionatul national, s-a desfășurat pe pista din Arad, unde George Ioniță a terminat pe primul loc la categoria M2 pe o motocicleta Ducati 848. Se poate spune că anul competițional 2023 este foarte bun pentru Secția Moto a ACS Odobești. Mulțumim pentru sprijinul acordat în dezvoltarea sportului cu motor în județul Vrancea domnului primar Daniel Nicolaș, Primăriei Odobești și sponsorilor care ne sunt alături.