Ediția: Joi 23 Mai 2024. Nr. 6631

Kickboxing – Alin Ignat, de la Nidan Focșani, a câștigat Cupa Buzăului la +96 kg!

Cupa Buzăului la Kickboxing, organizată sâmbătă, 11 februarie, de Federația Română de Freestyle Kickboxing și Muay Thai, a avut la start 345 de competitori de la 29 de cluburi. Între aceștia s-a aflat și Alin Ignat de la CS Nidan Focșani, care a câștigat categoria +96 kg la varianta de luptă kick freestyles. ”Sportivul nostru a obținut locul 1 după o finală foarte disputată, în încurajările susținătorilor celor doi finaliști. Alin Ignat lucrează în structurile specializate ale MAI și reușește să îmbine cu succes activitatea profesională cu cea sportivă”, mi-a spus sensei Dănuț Pleșa Plugaru, managerul CS Nidan Focșani.

Sportivii clubului focșănean vor participa la finalul acestei săptămâni la ediția a 8-a a Cupei CRK – Trofeul Dacic, ale cărui întreceri vor avea loc în Sala Polivalentă din Blejoi, Prahova, sub egida Federației Române de Arte Marțiale de Contact. Nidan Focșani va avea în concurs opt luptători, toți debutanți. ”Pentru a putea participa la cât mai multe competiții și a ridica performanța sportivă la nivelul municipiului Focșani avem nevoie de susținerea mediului de afaceri prin sponsorizări făcute în contul clubului. Vă invităm să vă alăturați și să susțineți sportivii Clubului Nidan”, este mesajul managerului CS Nidan, sensei Dănuț Pleșa Plugaru.