Ediția: Vineri 26 aprilie 2024 Nr. 6613

Fotbal, Cupa României: KSE Târgu Secuiesc – CSM Focșani 2007 3-2 (1-1)

CSM Focșani 2007: Preda – Juncănaru, Bratu, Gîrdea (60 Manu), Stoica – Strătilă (46 Petre), Săpunaru, Taciuc (60 Rogoveanu), Zaharia (60 Băjenaru) – Dascălu – Arnăutu (46 Predoiu).

KSE Târgu Secuiesc: Bunduc – Tanko, Lokotus, Popescu, Lorand Santa – Gall, Pal, Fabian, Erik Attila Albu – Pakucs, Tamaș, Santa. Rezerve: Ferencz, Brașovean, Bîntă, Peter, Norbert Albu, Bandy, Gergely, Pătrășcan, Gazda.

La Târgu Secuiesc, astăzi, 31 august, de la ora 17:30, CSM Focșani 2007 a jucat cu formația locală KSE în turul al doilea al Cupei României. Gazdele s-au impus cu 3-2, golurile focșănenilor fiind marcate de Dascălu, în minutul 22 și Bratu, în minutul 90+2. Într-un final de joc pe care l-au dominat copios, focșănenii au ratat și o lovitură de la 11 metri prin Petre, cele care o și obținuse.

CSM Focșani 2007 s-a oprit după doar un meci în ediția 2022-2023 a Cupei României.