Ediția: Miercuri 22 Mai 2024. Nr. 6630

Motocros – Sportivii de la ACS Odobești, două locuri de podium la Crosscountry MICA 2022!

• Alexandru Tudor, locul 2, Maricel Turecu, locul 3

Etapa a șasea a Campionatului Național de Endurocross Polaris 2022, de la Mica, Județul Cluj, de sâmbătă, 9 iulie, a făcut parte dintre ”cele cu dificultate ridicată”, așa cum spune site-ul FR Motociclism. La competiție au luat startul și șapte sportivi de la ACS Odobești care au terminat concursul pe două locuri de podium ori s-au clasat în zona primelor 12 locuri. Alexandru Tudor a fost al doilea la Quad Pro iar Maricel Turcu, pe poziția a treia la ATV C. Tot la categoria ATV C, Onisim Strîmbu a fost al șaptelea, Iulius Fărcaș, al nouălea, Ștefan Ungureanu s-a clasat pe locul 10, Sergiu Bîrgovan pe 11, iar Robert Febel pe 12.

Sportivii clubului nostru rămân în topul clasamentului general al Federației Române de motociclism și luptăm pentru campionat până la sfârșitul anului. Mulțumim pentru sprijinul acordat Primăriei Odobești și sponsorilor noștri, mi-a spus după concurs Georgian Mocanu, președintele Secției Moto a ACS Odobești.