Ediția: Vineri 26 aprilie 2024 Nr. 6613

Poligonul Iosif Sîrbu din București a găzduit săptămâna trecută etapa a 3-a a Campionatului Național de tir sportiv, armă cu aer comprimat, la care au participat și trăgătorii de la CS Unirea – CSM Focșani 2007. Sportivii pregătiți de profesorul Aurel Giurgea au obținut cinci medalii – una de aur două de argint și două de bronz. A câștigat etapa și a fost medaliat cu aur Teodor Bălănică, la juniori 3 iar la juniori 2, Denis Botezatu și Teodora Vrăjitoru s-au clasat pe locul al doilea, cu medalie de argint, iar Bogdan Popa și Alexandra Joghiu au terminat concursul cu medalii de argint pentru locul 3.

Începând de ieri, 26 iunie, sportivii focșăneni participă la Campionatul Național ale cărui întreceri au loc tot la Poligonul Iosif Sîrbu.