Fotbal – Victorie la pas a gazdelor!

• CSM Focșani 2007 – CS Făurei 4-2 (3-0)

CSM Focșani 2007: Lazăr – Juncănaru, Găină, Panaite (60 Salaoru), Negoiță – Strătilă (60 Predoiu), Săpunaru, Ciochină (86 Dănilă), Manu – Dascălu (68 Paizan) – Băciuț (86 Pasăre). Au mai fost înscriși pe foia de joc Apenciucesei, Hoțoi, Damache.

CS Făurei: Toma – Niță, Comșa, Gîță, Agache – Chihaia, Bănel Nicoliță, Gherghișan, Bălan – Stelică Nicoliță, Moise.Rezerve: Chiburță, Vasiliu, Balaban, Costea, Petrescu.

În ultimul lor meci oficial al anului, fotbaliștii de la CSM Focșani 2007 au câștigat astăzi, pe stadionul Milcovul, în fața CS Făurei în etapa a 15-a a seriei a 2-a a Campionatului Ligii a III-a. Focșănenii au dominat în cea mai mare parte a întâlnirii, a marcat de trei ori în prima repriză dar pe fondul relaxării de după pauză au primit două goluri. Au marcat apoi pentru 4-2 și învingătoarea era decisă. Au înscris pentru CSM 2007 Strătilă, în minutele 3 și 27, Băciuț în minutul 16 și Manu, în minutul 80. Pentru CS Făurei au marcat Stelică Nicoliță, în minutul 47 și Moise, în minutul 70.

În urma victoriei de astăzi, CSM Focșani 2007 încheie sezonul pe locul 2, la 2 puncte în urma Oțelului Galați și cu 5 puncte mai multe decît ocupanta locului 3, Metalul Buzău.