Ediția: Joi 2 Mai 2024. Nr. 6616

Tir sportiv – Focșănenii, cu rezultate foarte bune la penultima etapă a Campionatului Național!

Juniorii Focșaniului au reușit câteva rezultate foarte bune în etapa a cincea a Campionatului Național de tir sportiv al juniorilor 1, care a avut loc la București în perioada 9-13 ianuarie. Țintașii pregătiți de antrenorul emerit Adrian Alaci și profesorul Aurel Giurgea au obținut la individual băieți locurile 2, prin Răzvan Condrea, și 3, prin Lucian Puțaru. La fete, Teodora Șușu s-a clasat a doua, iar la tineret, Mădălin Enache a încheiat concursul pe primul loc. La mixt, primul loc a fost ocupat de perechea focșăneană Răzvan Condrea/Teodora Șușu iar pe a doua poziție s-au clasat colegii lor de la CS Unirea-CSM Focșani 2007 Lucian Puțaru și Alexandra Joghiu. De remarcat că Răzvan Condrea este junior 3, Lucian Puțaru este junior 2, ca și Teodora Șușu. Urmează etapa a șasea și ultima și finala Campionatului Național de seniori, tineret și juniori din 6-14 februarie. Sportivii focșăneni aspiră la locurile pe podiumurile naționale și să continue seria bunelor performanțe din anii anteriori!