Ediția: Sâmbătă 27 aprilie 2024 Nr. 6613

Victorie clară pentru echipa de handbal; egal la fotbal

Handbal: CSM Focșani 2007 – Minaur Baia Mare 32-27 (15-13)

Formația CSM Focșani 2007: Marocico, Tevzadze – Ragea – 1 gol, Pătru, Moisă – 2, Popovici, Hagiu – 1, Miroiu – 7, Bouroș, Țuțu, Hrimiuc – 3, Mocanu – 11, Rață – Eros – 2, Sladic – 5, Năstăsie.

CSM Focșani 2007 a jucat, sâmbătă seară, în Sala Polivalentă, o partidă al cărei rezultat poate fi decisiv pentru intrarea în play-off-ul Ligii Naționale, ediția 2018-2019. După o evoluție impresionantă, obținută și cu susținerea publicului său formidabil, formația gazdă s-a impus cu un limpede 32-27 în fața contracandidatei la locul 8, Minaur Baia Mare.

Fotbal, Liga a III-a: Foresta Fălticeni – CSM Focșani 2007 2-2 (0-2)

Sâmbătă, 16 martie, echipa de fotbal seniori a Focșaniului a terminat la egalitate meciul disputat în deplasare la Fălticeni cu vecina de clasament, Foresta. Oaspeții au stăpânit cu autoritate prima repriză, pe care au încheiat-o în avantaj, cu 2-0. În partea a doua a întâlnirii, sucevenii cu un om în plus pe teren – arbitrul de centru – au egalat cu câteva minute înainte de finalul întâlnirii.

Golurile focșănenilor au fost înscrise de Panaite și Pasăre.