Ediția: Vineri 3 Mai 2024. Nr. 6617

• CSM 2007 – ABC Athletic Constanța 79-61 (23-18, 17-14, 22-12, 17-17)
  • Meciul echipei de juniori U 16 a CSM 2007 LPS Focșani cu CSM București programat pentru astăzi, 23 februarie, a fost amânat!

Formații:

CSM Focșani 2007: Crăciun, Petrișor, Kilgore, Andrei Neguroiu, Olaru, Amarghioalei, Vukovic, Cornelius, Pop, Popa.

ABC Athletic Constanța: Ray, Lockhart, Mîinea, Oprean, Șerban, Trandafir, Ursu, Berkelund, Andrieș, Mc Lean.

Formația de baschet seniori a CSM Focșani 2007 a profitat de pauza competițională și a disputat un joc de pregătire cu ABC Athletic Constanța, din Grupa Galbenă a campionatului, Ligii Naționale. Cele două formații s-au întâlnit vineri, 22 februarie, de la ora 12:30, în Sala Polivalentă. Cele două echipe au tratat meciul ca fiind important pentru pregătire și, ca urmare, au folosit toți jucătorii apți de joc ale căror prestații au asigurat un frumos spectacol sportiv, încheiat cu victoria CSM 2007.

Au fost trei sferturi foarte echilibrate, unul – cel de-al patrulea, încheiat la egalitate, alte două cu plusuri de cinci, respectiv, trei puncte în favoarea focșănenilor, care au făcut o diferență mai consistentă în sfertul al treilea, 22-12.

Formația gazdă a obținut o victorie de moral în fața unei echipe din grupa valorică superioară și poate aștepta cu încredere viitoarele meciuri din grupa Albastră la capătul cărora are ca obiectiv clasarea pe unul dintre primele patru locuri ale clasamentului.

Întâlnirea dintre CSM 2007 LPS Focșani U 16 și CSM București a fost amânată!

Echipa de juniori U 16 a CSM 2007 LPS Focșani avea programat pentru astăzi (sâmbătă) meciul de campionat cu CSS București. La solicitarea conducerii echipei focșănene, partida a fost amânată pentru că mai mulți jucători ai Focșaniului au probleme de sănătate!