Ediția: Sâmbătă 27 aprilie 2024 Nr. 6613

Handbal, Liga Națională: CSM Focșani 2007 – AHC Dunărea Călărași 29-30 (16-12)

Formația CSM Focșani 2007: Tevzadze, Marocico – Ragea – 1, Pătru – 2, Posa, Moisă – 4, Popovici – 1, Hagiu – 1, Miroiu – 8, Țuțu – 6, Hrimiuc – 2, Mocanu – 3, Rață, Eros, Sladic – 1, Năstăsie.

CSM Focșani 2007 a pierdut cu 29-30 meciul disputat în această seară (duminică) în Sala Polivalentă, în compania AHC Dunărea Călărași. În prima repriză, cele două formații au mers cap la cap, însă după 9-8,  focșănenii au sprintat și au intrat la pauză cu 16-12. Avansul a trecut în repriza a doua până la șase goluri, ultima dată, la 23-17, pentru ca finalul să le aparțină oaspeților, care au marcat ultimul gol al meciului când mai erau șapte secunde de joc.

Ultima minge a fost a focșănenilor care au fost penalizați cu fault în atac și au pierdut un joc din care puteau scoate mai mult!