Ediția:: Luni 17 iunie 2024. Nr. 6650

Rezultatele echipelor de fotbal și handbal ale CSM Focșani

Fotbal, Liga a III-a: CSM Focșani 2007 – Știința Miroslava 1-2 (0-0)

Formația CSM Focșani 2007: Dogaru – Săpunaru, Panaite (71 Lăudatu), Beșa, Mihai – Remus Popa (76 Duca), Salaoru, Negoescu (64 Budeanu), Lupu – Predoiu, Pasăre.

Pe stadionul Milcovul, astăzi, de la ora 15, s-a disputat partida dintre CSM Focșani 2007 și Știința Miroslava, din etapa a noua a Ligii a III-a. După o primă repriză încheiată cu scor alb, dar în care focșănenii au avut câteva situații din care puteau să înscrie, oaspeții au marcat pentru 0-1 prin Nemțanu, cu un șut de la 30 de metri, și au condus cu 2-0 după autogolul lui Panaite. A redus din handicap Predoiu, în minutul 76.

Handbal, Liga Națională: CSM Focșani 2007 – Dinamo București 25-34 (10-19)

Formația CSM Focșani 2007: Tevzadze, Cloșcă – Ragea – Pătru – 1, Rotaru, Bouroș, Moisă, Popovici, Hagiu – 1, Miroiu – 8, Țuțu – 2, Hrimiuc – 6, Mocanu – 3, Rață – 2, Eros, Sladic – 2.

În această seară de la ora 18,30, CSM Focșani a întâlnit, în Sala Polivalentă, campioana României, Dinamo București. Oaspeții au câștigat cu 34-25 după ce, la pauză, era 19-10 pentru ei. Diferența de nouă goluri în favoarea campionilor a fost fixată în minutul 14, când era 4-13 și a fost consemnată și la final.