Ediția: Vineri 17 Mai 2024. Nr. 6626

Judoka de la CS Unirea Focșani, pregătiți de sensei Adrian Moldoveanu și sensei Mungurel Popa au impresionat și la Campinatul Național U 15 ale cărui întreceri au avut loc la Rîmnicu Vîlcea la sfârșitul săptămânii trecute. Focșănenii au câștigat de două ori titlul de campioni ai României prin Iulia Moldoveanu, la 40 kg. și Mario Constantin, la 50 kg., care au fost medaliați cu aur. Colega lor de club Bianca Cioară a încheiat concursul pe poziția a treia pentru carea primit medalia de bronz. Al patrulea judoka de la CS Unirea care a concurat la Campionatul Național U 15, Rareș Cara, a încheiat competiția pe locul al șaptelea. Sportivii de la CS Unirea au fost și componenți ai echipei Euroregiunii 2 care a obținut medalile de argint la băieți și medaliile de bronz la feminin. Pentru medaliații U 15 de la CS Unirea urmează pregătirea pentru Balcaniada de la începutul lunii iulie!