Ediția: Luni 27 Mai 2024. Nr. 6634

Minifotbal de Vrancea – Arena a plecat din arenă cu trofeul „Cupei României Grafit Decor!”

AS United – Arena 1-2 (1-0)
    Formații:
    Arena: Bogdan Sava – Florin Stanciu, Ionuț Căpățână, Adrian Oltianu, Emilian Chivu, Claudiu Mihai, Răzvan Crăciun, Lucian Nistoroiu, Ciprian Dumitriu, Florentin Mănăilă, Iulian Negoescu, Gabriel Lazăr.
    AS United: Ionuț Toma, Rodinel Stan, Ionuț Olaru, Cosmin Pasăre, Mădălin Predoiu, Marian Covaci, Cristian Bîra, Liviu Nechifor, Remus Popa, Nicușor Chirică. Manager – Florin Măzăreanu, vicepreședinte – Sabin Voicu.
    Arbitri – Florin Tudosă și Octavian Bucătaru.
    Finala Cupei României Grafit Decor la minifotbal a așezat față în față, vineri 29 aprilie, de la ora 20,30, pe arena de la Baza EnergoSport, formațiile Arena și AS United. La capătul unei partide foarte disputate, Arena, manageriată de Alexandru Nistoroiu și antrenată de Jani Oltianu, a ieșit de pe teren câștigătoare a Cupei după ce Răzvan Crăciun a pus capăt  finalei cu golul marcat în ultimul minut din lovitură liberă! Până atunci, Cosmin Pasăre deschisese scorul pentru United, cu golul din minutul 20, după o fază colectivă de atac, iar Lucian Nistoriu egalase cu reușita din minutul 38, în urma unui contraatac.
    Merituoasă învingătoare în finală, Arena va reprezenta Vrancea la turneul final al Cupei României la minifotbal care va avea loc la Bistrița, în perioada 10-12 iunie.
    În meciul pentru locurile 3-4, Pamiro Construct, fosta deținătoare a Cupei, a trecut cu 1-0, gol – Ionuț Istrate, de 22 Grade&Flux.