Ediția: Vineri 17 Mai 2024. Nr. 6626

„Optimi“ de finală la Cupa oraşului Odobeşti

În urma contestațiilor depuse de către echipele Dinamo Vîrteșcoiu și Avântul Jariștea, delegații echipelor participante la Cupa orașului Odobești la futsal au stabilit următoarele: echipele Dinamo Vîrteșcoiu și Avântul Jariștea câștigă meciurile jucate cu echipele Sanorom Bolotești și Unirea Odobești cu scorul de 3-0. Jucătorul Ciobotaru Florin de la echipa Sanorom nu are drept de joc în competiție, fiind înscris pe tabelul de participare după începerea Cupei.
    Meciurile sunt eliminatorii. În caz de egalitate după terminarea jocului urmează două reprize de prelungire a câte 5 minute, dacă egalitatea continuă se va proceda la executarea loviturilor de la 7 metri, câte 3 de fiecare echipă. Dacă persistă egalitatea se vor executa în continuare câte o lovitură de fiecare echipă până când una marchează și cealaltă ratează.