Ediția: Vineri 17 Mai 2024. Nr. 6626

Final de sezon în Superliga Vrancei la fotbal

Ultima rundă a turului din Superliga Vrancei la fotbal a fost una cu rezultate așteptate. Liderul de toamnă, Young Stars Panciu și-a amânat partida pe care ar fi trebuit să o dispute pe teren propriu împotriva Victoriei Gologanu, iar a doua clasată, Selena Jariștea s-a desprins în repriza a doua a derby-ului disputat pe terenul Voinței Obobești, scor 2-0 (0-0).
   În ultimul minut al primului act, odobeștenii au irosit o lovitură de pedeapsă, prin Adrian Oltianu care a trimis balonul pe lângă poartă, apoi Selena și-a asigurat cele trei puncte puse în joc prin golurile marcate de Cristi Gurguiatu și Florin Stanciu (din penalty). Euromania Dumbrăveni se menține pe locul 3 după succesul de pe teren propriu, 2-0 cu Unirea Å¢ifești. Voința Cîrligele și AS Suraia au terminat la egalitate, 1-1, după un joc echilibrat și încheiat cu două accidentări grave în rândul cârligenilor.
   Energia Vulturu a trecut la pas, 4-2 (3-0) de Victoria Gugești, golurile gazdelor fiind marcate de Sorin Mîndrescu -2, Nicușor Corhană și Iulian Cristea.
Rezultatele ultimei etape a turului:
FC Mărășești – AS Cîmpineanca 5-1 (la juniori 1-0),
Voința Cîrligele – AS Suraia 1-1 (la juniori 2-1),
Voința Odobești – Selena Jariștea 0-2 (la juniori 2-1),
Euromania Dumbrăveni – Unirea Å¢ifești 2-0 (la juniori 6-0),
Energia Vulturu – Victoria Gugești 4-2 (la juniori 1-2).
Partida Young Stars Panciu – Victoria Gologanu a fost amânată pentru sâmbătă, 23 noiembrie (ora 14.00).