Ediția: Sâmbătă 27 aprilie 2024 Nr. 6613

Victorie dramatică la futsal: Progresul Focşani – CSMS Iaşi 4-3 (1-2)

Formația de futsal Progresul Focșani a reușit o victorie mare în cadrul ligii I, 4-3 (1-2) în fața celor de la CSMS Iași, joc care a contat pentru etapa a X-a. Ieșenii au deschis scorul prin Ruxandri (12) și au dublat avantajul prin Cataramă (14), dar până la pauză Florin Stanciu a redus din handicap (16), după de în prealabil, Sorin Popa a lovit bara porții ieșene la scorul de 0-0. Actul secund a fost interzis caridacilor. Sorin Popa a egalat după numai 22 de secunde, Cataramă a făcut 2-3 (37), dar Florin Stanciu a restabilit egalitatea cu 2 minute și 44 de secunde înainte de final. Golul victoriei a fost marcat de Sorin Popa, când mai erau 98 de secunde de joc. Progresul Focșani a evoluat cu: Borș, Stanciu, Ungureanu, S. Popa, Stanciu,Dumitriu, Joghiu. Runda viitoare, focșănenii se vor deplasa la Galați, pentru confruntarea cu formația locală, United.