Ediția: Marți 30 aprilie 2024. Nr. 6615

Echipa de futsal Progresul Focșani a câștigat aseară, cu 6-3 (1-1), partida disputată pe teren propriu împotriva Clujanei Cluj Napoca. După o perioadă de joc fără ocazii majore, clujenii au deschis scorul și au mai avut o bară (12). Dumitriu a restabilit egalitatea cu un minut înainte de pauză, Ilaș și S. Popa au dus scorul la 3-1 imediat după pauză. A fost și 3-2, iar Ilaș a dublat avantajul Progresului.
Clujana a marcat după ce Popa a fost eliminat, iar portarul Borș a reușit golul serii, dintr-o poartă în cealaltă. Chivu a mai punctat o dată și Progresul a obținut o victorie mare.
   Progresul Focșani a jucat cu: Borș, Stanciu, Ilaș, Chivu, S. Popa, Dumitriu, S. Popa, Alexandrescu, Mîndrescu, B. Sava.