Ediția: Miercuri 8 Mai 2024. Nr. 6618

Victorie pentru YS Panciu, egal pentru CSM Focşani

Rundă fastă pentru echipele de fotbal vrâncene din liga a treia. Young Stars Panciu s-a impus astăzi, 1-0 (0-0) în confruntarea de pe teren propriu susținută împotriva formației Kosarom Pașcani, unicul gol al partidei fiind marcat de atacantul Mădălin Predoiu (74). Păncenii au mai evoluat o bară, prin Gălățeanu (68). YS Panciu a jucat cu: Lazăr – Voinea, Ov. Radu, Beșa, Cl. Mihai – B. Stoian (70 Ciornei), Bîra, Cioran (46 Predoiu), Gălățeanu – I. Radu, Menghia (90 M. Stoian). Vinerea viitoare, Panciu va juca pe terenul echipei CSM Moinești. Cealaltă echipă vrânceană, CSM Focșani a remizat pe teren propriu, 0-0 în fața celor de la Juventus București. Ambele echipe au avut câte o bară, CSM prin Bucătaru, iar în minutele de prelungiri, focșăneanul Åžonțu a fost eliminat pentru cumul de cartonașe galbene. CSM Focșani a jucat cu: Trifan – Suvac, Toader, Crăciun, Nistoroiu – Săpunaru (90 Vl. Negoiță), Åžonțu, Bucătaru, Dumitriu (81 Mîndrescu) – Milea, E. Åžtefan. Vinerea viitoare, CSM ar urma să joace în deplasare cu Dunărea Călărași, dar prezența echipei de pe Milcov la acst joc este pusă sub semnul întrebării din cauza situației financiare precare.