Ediția: Sâmbătă 4 mai 2024. Nr. 6617

Fănuţ Pătulea – locul 3 la Cupa „Ten Club“ Buzău

Tenis Partener® împreună cu BCR și sponsorii au lansat la începutul acestui an cel    de-al patrulea sezon al circuitului de tenis pentru amatori, BCR Tenis Partener®. După trei ediții cu rezultate peste așteptări, proiectul a fost reluat în forță și însumează 138 de competiții în 73 de cluburi sportive din 43 de orașe din întreaga țară.
   Calendarul competițional a adăugat noi turnee și locații, iar datorită noilor sponsori implicați, numărul și valoarea premiilor au crescut. În week-end s-a desfășurat la Buzău ediția din acest an a Cupei „Ten Club”, turneu de categoria Gold care a reunit la start primii 100 de tenismeni din țară la veterani. Focșăneanul Fănuț Pătulea s-a clasat pe locul 3, după ce a pierdut în semifinală, 1-6, 3-6 în fața bucureșteanului Mihai Zvesa.