Ediția: Luni 20 Mai 2024. Nr. 6628

Echipa de minifotbal old boys a Clubului Dinamo București este câștigătoarea Turneului Internațional de Fotbal în Sală, organizat ieri de Grup Deep Serv GIE, în Sala Polivalentă din Focșani. În finala competiției, dinamoviștii și-au dovedit superioritatea și s-au impus cu 3-1 (1-1) în fața turcilor de la Galatasaray Istanbul. Golurile echipei dinamoviste au fost marcate de Marian Ivan -2 și Florentin Petre.
Locul III a revenit formației Voința Deep Serv Focșani, care a câștigat finala mică a turneului, scor 6-3, în fața Universității Craiova. Organizatorii au acordat cupe și diplome speciale, toate revenind echipei Dinamo.
Cel mai bun portar al turneului a fost desemnat fostul internațional Florin Prunea, golgheterul competiței a fost Marian Ivan (3 goluri), iar Dorin Mateuț, „Gheata de aur” a României în 1989, a primit o plachetă specială din partea organizatorilor.