Ediția: Duminică 28 aprilie 2024. Nr. 6613

Semifinală la futsal: Cityus Tg. Mureş – CSM 2007 Focşani 6-2 (1-2)

Echipa de futsal CSM 2007 Focșani a pierdut în această seară manșa-tur a semifinalelor Cupei României, 2-6 (2-1) pe terenul campioanei en-titre, Cityus Tg. Mureș la capătul unui joc care a fost decis de brigada de arbitri, formată din Bogdan Sorescu (Pitești) și Andrei Ioniță (București). Împotriva unui public ostil și a unei echipe care vrea cu tot dinansul să câștige din nou Cupa, focșănenii au început partida mai bine și au deschis scorul prin Curteanu. Mureșenii au egalat, dar CSM 2007 Focșani a intrat la pauză în avantaj după ce același Curteanu a marcat la capătul unei acțiuni colective a formației de pe Milcov. După 12 minute de joc din actul secund, cei doi arbitri și-au intrat în rol și a început calvarul pentru gruparea vrânceană. CSM 2007 Focșani a evoluat cu: Borș, Curteanu, Săraru, Toader, Ilaș, Pătrașcu, Ungureanu, S. Popa și S. Sava. Returul este programat joia viitoare, 21 aprilie, de la ora 19.00, în Sala Sporturilor din Focșani.