Ediția: Luni 27 Mai 2024. Nr. 6634

Mihaela Micu – locul 3 la Cupa „Tg. Ocna“

Cupa „Tîrgu Ocna – Dofteana”, turneu de tenis de categoria I care a fost organizat de CS Tema Sport Onești, s-a încheiat în week-end, cînd au avut loc finala de la ca-tegoria 12 ani masculin și turneele finale la 12 ani feminin, senioare și seniori. La categoria 12 ani fete, turneul final a fost câștigat de Sanda Cotorobai (Dunărea Galati), care a fost urmată de Ilinca Babata (Politehnica București), Mara Sechelariu (SCM Bacău) și Mihaela Micu (legitimată la CS Unirea Focșani). Premiile totale s-au ridicat la peste 10.000 de lei, iar la festivitatea de premiere au luat parte și primarii din Tîrgu Ocna și Dofteana, acolo unde s-au desfășurat partidele din cadrul turneului. „A fost o competiție reușită”, a apreciat profesorul și antrenorul Emil Å¢intaru, președintele CS Tema Sport Onești și principalul organizator al turneului.