Ediția: Vineri 17 Mai 2024. Nr. 6626

CSM Focşani s-a adresat Federaţiei Române de Fotbal

Nemulțumiți de maniera de arbitraj a brașoveanului Adrian Hîrlad la partida pierdută, 1-0 pe terenul echipei Cetatea Tg. Neamț, oficialii echipei de fotbal CSM Focșani au decis să-și caute dreptatea la Federația Română de Fotbal. Ieri, președintele secției de fotbal, Dan Dumitru a fost la București pentru a prezenta membrilor Federației DVD-ul partidei de la Tg. Neamț, unde gruparea de pe Milcov a fost privată de un penalty în prima repriză și a fost sancționată de arbitrul brașovean cu un penalty inexistent acordat cu două minute înainte de finalul confruntării. Temându-se de o eventuală „execuție” la Tg. Neamț, clubul focșănean a solicitat și un supervizor, baremul acestuia fiind plătit de CSM.