Ediția: Vineri 26 aprilie 2024 Nr. 6613

Lovin, pasă de gol pentru echipa sa în Germania

Mijlocașul român Florin Lovin a fost coautor la golul al doilea al formației sale, TSV München 1860, în meciul disputat, ieri, pe teren propriu, în compania echipei Rot-Weiss Oberhausen, scor 2-2, în cadrul etapei a XXXII-a (antepenultima) a ligii secunde germane. Lovin a fost coautor la golul al doilea, marcat de Mlapa în minutul 23. Pentru gazde mai marcase Lauth ‘12 (penalty), iar oaspeții au punctat prin Schmidtgal ‘30 și König ‘43. Florin Lovin a jucat titular pentru prima oară după șapte luni și jumătate. El se accidentase grav în minutul 7 al partidei jucate pe teren propriu cu SpVgg Greuther Fürth (scor 3-1), în etapa a cincea (12 septembrie 2009). Lovin a revenit în campionat în runda a XXXI-a, fiind introdus în joc de către antrenorul Ewald Lienen la începutul reprizei secunde a meciului din deplasare cu Fortuna Düsseldorf (scor 2-0 pentru gazde)