Ediția: Duminică 19 Mai 2024. Nr. 6627

Trăgătorii de la Unirea Focşani, pe podium la „Cupa Speranţelor“

Delegația de sportivi de la secția de tir a CS Unirea Focșani a dominat ediția din acest an a „Cupei Speranțelor”, competiție care a avut loc sîmbătă și duminică la Poligonul Dinamo din București. Alin Moldoveanu a ocupat primul loc la seniori, cu 596 de puncte, Andrei Petrea s-a clasat pe locul doi, cu 583 de puncte, iar Sorin Rădulescu a ocupat locul trei, cu 580 de puncte. La feminin, Cristina Sima a cîștigat concursul, cu 386 de puncte. „Sînt foarte mulțumit de evoluția sportivilor mei. Bogdan Breană, Alexandru Lazăr și Cosmin Åžușu au avut cele mai bune evoluții de pînă acum la competițiile la care au luat parte și au realizat recorduri personale”, ne-a declarat antrenorul Adrian Alaci. La sfîrșitul acestei luni, trăgătorii de la Unirea vor concura la Iași la un Grand-Prix, la care vor concura cei mai buni sportivi ai țării.