Fotbal feminin, Liga a 2-a – Fetele Țifeștiului au terminat la egalitate la Iași!

• Politehnica Iași – ACS Estera Țifești 3-3 (1-3)

ACS Estera Țifești a terminat la egalitate partida jucată pe ploaie sâmbătă, 11 noiembrie, în deplasare, cu Politehnica Iași, în Campionatul Ligii a 2-a la fotbal feminin. Fotbalistele din Țifești au avut o primă repriză foarte bună, în care au marcat de trei ori, prin Carmen Băbunțoiu, Andra Cernat și Laura Petrihan, au mai ratat câteva situații de gol și au intrat în pauză cu 3-1 după ce au fost egalate în ultimul minut. În partea a doua a întâlnirii oaspetele au mai ratat două mari ocazii de gol, gazdele au înscris de două ori și întâlnirea s-a terminat la egalitate. O egalitate obținută cu șansă de ieșence!

După meci, pe pagina de Facebook Estera Țifești a fost postat comentariul: „Plecate la drum fără multe dintre jucătoarele titulare cu care am promovat în vară, fetele de la Estera au făcut o primă repriză perfectă… După pauză, echipa gazdă reduce din handicap rapid și după încă două ocazii mari irosite de formația noastră, ne vedem egalați în ultimul minut de joc. Ne mulțumim, totuși și cu acest egal, ajungem la 4 puncte câștigate în acest tur și așteptăm în ultima etapă a turului, vizita echipei FCSB. O victorie ne scoate din zona roșie a clasamentului, de aceea așteptăm duminica viitoare, câți mai mulți suporteri care să ne susțină pe stadionul din Panciu. Felicitări, fetelor!”.