Comunicat de presă:
În perioada 25-28 aprilie, șahiștii Clubului Sportiv Municipal Focșani 2007 au participat la 3 competiții, atât pe plan intern cât și internațional.
Pană Darius-Cristian a participat la „Campionatul Mondial de Cadeți, la Șah Rapid și Blitz”, care a avut loc în Albania, unde s-a clasat pe locul 2 pentru echipa României, cu 5,5 puncte din 11, reușind să ocupe un loc onorabil în clasamentul general.
La „Cupa Orașului Târgu Ocna la Șah Clasic” au participat Adelin-Ștefan Dăscălescu, care s-a clasat pe locul 3 la categoria U14, cu 4,5 puncte, Ioniță Emilian-Paul, care s-a clasat pe locul 2 la categoria elo 1901-2200, cu 5 puncte.
La „Cupa Orașului Târgu Ocna la Șah Clasic” a participat și alt sportiv reprezentant al CSM Focșani 2007 – Stănescu Mihai-Adrian.
La „Trofeul Orașului Predeal ed. a II-a” au participat Pavel Ruxandra-Ioana care a obținut locul I la fete, la Turneul B, Ailincuței David-Constantin care a acumulat 2 puncte din 6 la Turneul A și Pavel Darius-Andrei a obținut 2 puncte din 6 la Turneul A.
Elena Adelaida ISAC
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/05/440746712_773146818126043_6370799371937150033_n.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/05/440747786_773146754792716_6975771868903082943_n.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/05/440755658_773146554792736_7551243231797220738_n.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/05/440758054_773146931459365_6828189414985957125_n-1.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/05/440768834_773146711459387_2894482658683068574_n.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/05/440769651_773146681459390_1490867664379714420_n.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/05/440779750_773146654792726_2405491776143472394_n.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/05/440802996_773146601459398_6188372926698084985_n.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/05/440810740_773146518126073_2291776475718170733_n.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/05/440811231_773146254792766_5762952869690520699_n.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/05/440811499_773146491459409_5518656991175289020_n.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/05/440946465_773146421459416_4160999180144625997_n.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/05/440960152_773146788126046_7635662283237295820_n.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/05/440960787_773146798126045_931667181391909079_n-1024x576.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/05/440962024_773146844792707_3750410114466642234_n.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/05/440962849_773146438126081_9070603812795880014_n.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/05/440964125_773146728126052_7797645291574592083_n.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/05/440968210_773146891459369_7359710552966558671_n.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/05/440976274_773146461459412_6208863771028382144_n.jpg)
![](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/05/441018412_773146191459439_2023214567281120872_n.jpg)