Ediția: Luni 20 Mai 2024. Nr. 6628

Weekend-ul trecut a fost cu participări ale sportivilor de la ACS Odobești la concursuri naționale de motociclism. La Moneasa, în Județul Arad, în etapa a 2-a națională Enduro Cross, pilotul Alexandru Tudor s-a clasat pe locul 2 la categoria Quad Pro. ”Ne bucurăm de acest rezultat pentru că, pe un traseu dificil, care a pus probleme tehnice și fizice tuturor concurenților, am reușit să testăm quadul nou. Pregătim câteva etape europene la care ne dorim să participăm la clasa Ouad”, a declarat președintele Secției Moto a ACS Odobești, Georgian Mocanu. La Adâncata, a avut loc prima etapă a Cupei MOTO RC, în care pilotul Florin Iliescu de la ACS Odobești a ocupat locul 5 general cu record personal, la clasa S 600. ”Mulțumim Primăriei Odobești și Domnului Primar Daniel Nicolaș pentru sprijinul acordat în dezvoltarea sportului cu motor”, a mai spus Georgian Mocanu.