Ediția: Vineri 26 aprilie 2024 Nr. 6613

Handbal, Liga Națională – Altă contraperformanță!

• CSM Focșani 2007 – CSM Oradea 32-32 (11-14)

CSM Focșani 2007: Marocico, Cloșcă -1 gol, – Ragea, Rață – 1, Pavlov, Golea, Miroiu – 6, Cronoglavac – 9, Popovici, Himiuc – 5, Mocanu – 3, Marijanac – 2, Krestevski, Roșu – 2, Eros, Makrishin – 3.
CSM Oradea – Tenghea, Turturică – Gal – 1, Munteanu – 4, Oargă, Kovacs – 3, Szasz – 1, Djukic – 7, Strachenko, Breban, Ivancenko – 4, Aungurenci – 3, Farcaș, Bosca – 9.
Echipa de handbal a CSM Focșani 2007 a terminat la egalitate, 32-32 (11-14), partida disputată în această seară în Sala Polivalentă în compaia penultimei clasate, CSM Oradea. Focșănenii au fost conduși aproape tot meciul, au preluat conducerea cu 32-31 în minutui 59:18, au fost egalați la 32 de la 7 metri în minutul 59:35, dar nu au reușit să arunce la poartă până la final! Este o nouă contraperformanță după egalul tot de acasă cu CSM Odorheiu Secuiesc.