Ediția: Marți 7 Mai 2024 Nr. 6617

Raluca Vrabie este în cantonament, la Izvorani

Atleta adjudeană Raluca Vrabie, sportivă cu dublă legitimare la CSÅž Adjud și CA Roman, a fost inclusă în lotul lărgit al României care va participa la Festivalul Olimpic al Tineretului European, întrecere care va avea loc în perioada 26 iulie – 1 august la Tbilisi (Georgia). De pe 12 iulie și până pe 22 iulie, Raluca se află într-un stagiu de pregătire la Izvorani. În această lună, sportiva a cucerit medalia de bronz în proba de aruncarea suliței la Campionatul Balcanic de juniori II din Serbia, după ce a reușit o aruncare care a măsurat 45,17 metri.
Raluca Vrabie s-a clasat pe locul 3 în ierarhia CSÅž Adjud în anul 2014, după ce a obținut 4 medalii: două de aur la junioare III, una de bronz și un loc V la junioare I, două locuri IV la junioare II și o medalie de aur la concursul Internațional Meeting for Childrens Konya-Grecia, iar în acest an, la Campionatul Național de aruncări lungi, Raluca a cucerit medalia de aur la juniori II și medalia de argint la juniori I.