Fotbal amical – Victorie focșăneană la Săhăteni!

• Gloria Buzău – CSM Focșani 2007 1-2 (0-0)

CSM Focșani 2007: Preda – Negoiță, Bratu, Antici, Ababei, Munteanu, Săpunaru, Mazilu, Zaharia, Said, Pasăre.

Rezerve: Lazăr, Panaite, Chelari, Arlond, Ofory, Gașpar, Dănilă, Stoica, Paizan, Abeaboieru, Dumitru, Dascălu.

Antrenori, Cosmin Popescu, Adrian Toma, Gabriel Vasiliu

Gloria Buzău: Rusu – Oteliţă, Wiktorski, Marku, Sălceanu, Gaitan, Lopez, Greu, Sampaio, Angelov, Alexandru.

Au mai jucat Stoian, – Vîrtej, Pandele, Blejdea, Godwin,Valentin Munteanu, Trebotic, Boiciuc, Șuteu, Lazăr, Uțiu. Rezerve neutilizate – Horebiu, Brîncoveanu, Ivan. (Sursa, FC Buzău, pagina oficială)

Antrenor, Adrian Mihalcea

La Săhăteni, ieri, 15 februarie, de la ora 12:00, CSM Focșani 2007 a jucat meciul de verificare cu Gloria Buzău, din Liga a II-a, una dintre candidatele la promovarea în Liga Națională. După o primă repriză cu puține faze periculoase la cele două porți, în partea a doua a întâlnirii au fost marcate trei goluri, dintre care, două, ale oaspeților – Pasăre, în minutul 52 și Săpunaru, în minutul 70. Pentru buzoieni a înscris Blejdea, în minutul 85. Pentru sâmbătă, 18 februarie, de la ora 12:00, CSM Focșani 2007 are programat un nou joc de verificare, în deplasare, cu KSE Târgu Secuiesc.