Ediția: Joi 2 Mai 2024. Nr. 6616

Handbal, Liga Națională – Cu o repriză de excepție, focșănenii câștigă!

• CSM Focșani 2007 – CSM Vaslui 30-26 (11-13)

Formația CSM Focșani 2007: Marocico, Cloșcă, Rusu – Ragea, Popovici,  Drăgan, Miroiu – 4, Marjanovic – 7, Hrimiuc – 2, Mocaniu, Rață – 7,  Krstevski – 1, Marijanac – 1, Eros – 3, Makrishin – 3, Mănescu – 2.

După o lună de pauză, echipa de handbal de Ligă Națională a CSM Focșani 2007 a revenit în campionat cu partida pe care a disputat-o în această seară în compania CSM Vaslui. În prima repriză, oaspeții au fost mai productivi, s-au apărat mai bine și au intrat în pauză cu un plus de două goluri: 11-13. Partea a doua a întâlnirii a început cu o prestație excepțională a focșănenilor care au avut în minutul 45 un scor secvențial de 12-3! Au condus ulterior și la diferență de 8 goluri, dar finalul în care au evoluat 4 minute cu om în minus a făcut scorul meciului să fie de doar 30-26.