Ediția: Sâmbătă 27 aprilie 2024 Nr. 6613

Handbal, Liga Națională – Început de retur cu victorie!

• CSM Focșani 2007 – Politehnica Timișoara 25-24 (16-10)

Formația CSM Focșani 2007: Marocico – 2 goluri, Cloșcă, Rusu – Ragea, Pătru – 1, Popovici, Drăgan – 2, Miroiu – 1, Marjanovic – 11, Hrimiuc – 4, Rață, Krstevski – 1, Marijanac, Eros – 2, Makrishion – 1, Mănescu.

CSM Focșani 2007 a început cu victorie returul campionatului Ligii Naționale. În partida din etapa a 14-a, în această seară, în Sala Polivalentă, focșănenii au întrecut cu 25-24 Politehnica Timișoara. La pauză, gazdele conduceau cu 16-10 la capătul unei prime reprize cu un joc solid și eficient în atac, dar și în apărare. În partea a doua a întâlnirii, au rămas cu plus pe tabela de marcaj, dar diferența față de adversari s-a redus la un gol când mai erau 20 de secunde de joc, pe care le-au gestionat corect și au terminat învingători. Spre final fost evident că sunt obosiți după programul foarte important din ultimele săptămâni. Politehnica Timișoara a arătat ca o echipă cu mult peste locul pe care în ocupă în clasament!