Ediția: Vineri 3 Mai 2024. Nr. 6617

Sportivii Secției de judo de la CS Unirea Focșani, antrenați de senseii Mugurel Popa și Adrian Moldoveanu, s-au întors cu două medalii de la Finala Campionatului Național U 13 și U 15 care a avut loc la Arad la finalul săptămânii trecute. La U13, Sebastian Gavrilă s-a clasat pe locul 3 și a obținut medalia de bronz la 34 kg., iar la U 15, Mihai Moise a încheiat pe locul al doilea, cu medalie de argint la 50 kg. Ambii sportivi au fost incluși în loturile României pentru Campionatele Balcanice de judo U 13, din Macedonia, respectiv U 15, de la Cluj-Napoca.

CS Unirea a mai avut în concurs pe Simone Antonelli, clasat pe locul 5, Ștefan Ursu, Leonardo Antonelli și Lăcrămioara Moldoveanu.