Ediția: Vineri 26 aprilie 2024 Nr. 6613

Fotbal, Liga a III-a – Victorie meritată a oaspeților!

• CSM Râmnicu Sărat – CSM Focșani 2007 1-2 (0-2)

Formația CSM Focșani 2007: Lazăr – Juncănaru, Panaite, Bratu, Negoiță – Strătilă, Ciochină, Săpunaru, Băciuț – Dascălu – Pasăre. Au mai jucat Manu, Salaoru, Stoica, Găină.

CSM Focșani 2007 a câștigat meciul disputat astăzi, de la ora 15:00, în deplasare, cu CSM Râmnicu Sărat. Oaspeții s-au apărat foarte bine și au contraatacat periculos creându-și mai multe ocazii de gol dintre care au fructificat două, prin Bratu, care a reluat în poartă de la 10 metri mingea respinsă de apărarea gazdelor după o lovitură de colț, în minutul 12, și Băciuț, în minutul 44, când a șutat puternic iar mingea, ușor deviată de un adversar, s-a dus în plasă pentru 0-2. Râmnicenii au redus din handicap prin Mihalache, care a transformat o lovitură de pedeapsă în minutul 90+2.