Adjudenii de la CSS au o medalie de argint, fetele de la Focșani, două medalii de aur, trei de argint și una, de bronz.

La ”Cupa de Iarnă”, competiția internațională de sâmbătă, 14 decembrie, de la Bacău, au concurat de la Adjud nu doar atleți de la Atletic, pregătiți de profesorul Gheorghe Catrinescu, despre care am scris în Monitorul de Vrancea de ieri, ci și alți ajudeni, legitimați la CSS Focșani, antrenați de profesorul Sorin Crăciun. Aceștia au câștigat o medalie de argint, prin Alexandru Albu, la aruncarea greutății, cu 13,12 metri. Colegii săi de club care au participat la ”Cupa de Iarnă” au avut următoarele performanțe: Alin Clatea, 56 secunde la 400 metri, Robert Neacșu, 57 de secunde la 400 metri, Sebastian Cujbă, 60 de secunde la 400 metri, Mădălin Tomozeiu, 69 de secunde la 400 metri și Carina Paruba, 8,40 metri la aruncarea greutății.

Mai consistent în medalii obținute a fost grupul de patru fete de la CS Unirea Focșani, antrenate de Fănel Iliescu. Junioara 1 Cătălina Olaru s-a întors de la Bacău cu medalia de aur la 60 metri garduri și cu medaliile de argint la 60 metri și 200 metri. Ana Olaru, junioară 2, a terminat concursul de la Bacău cu medalia de aur la 3000 metri și medalia de argint la 1500 metri. Medalie de bronz a obținut Andreea Cherciu la lungime, junioare 3, iar Luiza Olaru, copilă 3, s-a clasat a patra la 200 metri și a cincea la 400 metri.